niedziela, 26 maja 2024

Odkryj sekrety szwedzkiej kawy! Na jakie rodzaje kaw warto się zdecydować?

Szwedzi znajdą się na dobrej kawie. Zimny i ciemny klimat sprzyja spożywaniu sporych ilości  gorącej czarnej kawy. Aż 7 kilogramów kawy rocznie przypada na jednego Szweda, a to niemal 5 kilogramów więcej niż roczne spożycie kawy per capita w Polsce!

Kawa wypalana w Szwecji cieszy się dużym szacunkiem na kawowym rynku ze względu na dobrze rozwinięty segment kawy specialty, a szwedzkie palarnie kawy słyną nie tylko z ziaren wysokiej jakości, ale także z wyjątkowych szat graficznych. Odkryj kawy ze szwedzkich palarni w ofercie sklepu Coffeedesk.pl!

Johan & Nyström Bold Statement Filter

Johan & Nyström to idealna palarnia na start przygody z kawą przelewową. Bold Statement to następczyni słynnej Brazylii Fortalezy, czyli klasyka gatunku w czystej postaci, kawa smaczna, niekontrowersyjna, a jednocześnie wyjątkowa w swojej prostocie. W tych średnio wypalonych ziarnach z Brazylii znajdziecie przede wszystkim nuty czekolady, orzechów laskowych i migdałów. Doskonała na co dzień, od święta i jako prezent dla fanów dobrej kawy.

Johan & Nyström Fika

Każdy język ma swoje specyficzne słowa, które znaczą bardzo wiele, choć są tylko krótkim wyrazem. Fika oznacza przerwa na kawę, typowo w towarzystwie znajomych, rodziny i cynamonowego ślimaka. Niby to tylko przerwa na kawę, ale jest też czymś więcej, symbolem powolnego życia, pełnego celebracji małych rzeczy w towarzystwie najbliższych.

Taka jest właśnie kawa Fika od Johan & Nyström, pełna słodyczy kakao, idealnie komponującej się ze słodką bułeczką, pitą w dobrym towarzystwie, najlepiej w dużych ilościach.

Bergstrands Kafferisteri Moomin Coffee Little My

Jedną z wielu rzeczy, które kojarzą nam się ze Skandynawią oprócz wielkiego sklepu meblowego, są z pewnością Muminki stworzone przez fińską pisarkę szwedzkiego pochodzenia Tove Jansson. Kawa pod espresso wypalona z myślą o Małej Mii, jest idealnym pomysłem na prezent dla kogoś kto potrzebuje w życiu nieco słodyczy. 

Lykke Ulgy Cute Blend Omniroast

Blend Ugly Cute to kwintesencja filozofii zero waste. Nieidealne ziarna, które tylko ze względu na swój kształt i kolor zostałyby odrzucone, trafiają do wspólnej paczki, która swoim klasycznym profilem z pewnością zachwyci kawowych tradycjonalistów. Jej dodatkową zaletą jest uniwersalny sposób wypału, tak zwany omniroast, co oznacza, że kawa idealnie nada się zarówno do ekspresu, jak i alternatywnych metod parzenia.

Lykke Bam Bam

Bam Bam to klasyczne espresso w formie kapsułki, pełne nugatu, czekolady, karmelu i delikatnej nuty jagód. Ale zaraz zaraz… Kawa jakości specialty w kapsułkach? Kiedyś był to z pewnością dobry żart i oksymoron, ale wraz z rozwojem segmentu kawy najwyższej jakości palarnie dostrzegły zapotrzebowanie na kapsułki z kawą specialty. Zaletą kapsułek jest z pewnością prostota ich przygotowania, bez fusów i mielenia otrzymujemy kubek dobrej kawy. Dodatkowym plusem kapsułek do kawy od Lykke jest ich przyjazność dla środowiska, ponieważ są kompostowalne.

 

Artykuł sponsorowany.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Witam!
Jestem Kasia. Chętnie poznam i Twoje imię/nick jeśli komentujesz jako Anonimowy.
Pozdrawiam i dziękuję za komentarz!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Add